icoSilné technologické zázemí

icoEkologický provoz

icoObjednávky 24/7 - eshop

icoPo-Pá 8:00-15:00

Velkoplošný tisk

VELKOPLOŠNÝ TISK

Protože naším cílem je bezchybně a profesionálně vyrobená zakázka, je nutné před předáním zakázky do výroby tisková data řádně připravit – ve správném druhu souboru, ve správném barevném prostoru, ve správném měřítku, ve správném rozlišení a se správným názvem souboru.

Společnost SRP s.r.o. vyřizuje zakázky na základě údajů předaných v objednávce a není povinna zkontrolovat jejích správný stav. Má se za to, že jsou tisková data připravena odborníkem a nevyžadují další úpravy a zásahy před tiskem. Náklady, které vzniknou z důvodu pozdějších úprav požadovaných kupujícím (včetně eventuálního prostoje strojů), budou připsány na účet klienta. Rovněž klient zodpovídá za obsah a kvalitu dodaných tiskových dat.

Pokud budou tisková data připravena nebo pojmenována jinak, než je uvedeno v těchto podmínkách, nemohou být z důvodu ohrožení zdárné realizace zakázky předána do výroby. Klient bude upozorněn produkčním, v čem spočívá jejich nedostatek, aby mohl provézt změnu, nebo objedná opravu u společnosti SRP, s.r.o. dle platného tarifu práce DTP/ hod.

Bez správně připravených tiskových dat není možné zahájit výrobu.

Pro správnou přípravu tiskových dat, si prosím, přečtěte i důležitá upozornění a specifika k přípravě dat u některých produktů.

Druh souboru

PŘIJÍMÁME TISKOVÁ DATA POUZE V TĚCHTO FORMÁTECH:

  1. PDF verze 1.3 - soubor pdf by měl obsahovat všechna písma, která jsou v něm použita (vložit všechny fonty) nebo fonty převést do křivek, komprese by měla být použita ve vysoké nebo v maximální kvalitě s přepočtem na rozlišení dle tabulky viz níže. Barevný prostor CMYK bez přímých nebo Pantone barev. Pro maximální kvalitu tisku barevných přechodů je vhodné pro bitmapy obsažené v pdf nepoužít JPG KOMPRESI.
  2. TIF - u tohoto typu souborů nesmějí být použity vrstvy, barevný prostor CMYK bez přímých nebo Pantone barev (žádné kanály přímých barev), musí být komprese použita LZW.

Ostatní formáty pouze po dohodě. Neakceptujeme otevřené datové formáty, které je možno editovat: psd, qxp, indd a dále cdr, ai.

Barevný prostor CMYK

Všechny naše stroje tisknou pomocí CMYK barevníku, což znamená, že i data je NUTNÉ posílat ve CMYKu. Všechny přímé barvy budou na RIPu převedeny do CMYK dle základních převodních křivek, a tím také nemůžeme zaručit dodržení barevnosti.

Pokud je důležité dodržet barvy (např. loga), doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit – co umožní technologie.

Vzorování je placená služba.

Měřítko tiskového souboru

Tisková data nejlépe dodávejte v poměru 1:1.

Pokud nelze jinak a máte data v jiném poměru (1:2, 1:5, 1:10), je nutné zvětšit DPI vložených souborů ve stejném poměru, aby po zvětšení na původní velikost bylo dosaženo správného rozlišení. Máte-li data v jiném poměru než 1:1, je nutné to uvést v objednávce.

Orientační tabulka rozlišení

 
POHLEDOVÁ VZDÁLENOST ROZMĚR TISKU 1:1 PŘÍKLAD PRODUKTU ROZLIŠENÍ 1:1
cca 40 cm do A3
Nejmenší použitelné písmo 6 bodů
Malé samolepky, stojánky na stůl, fotografie na fotopapír i desky 200 – 400 dpi – dle velikosti nejmenšího detailu
cca 70 cm do A2
Nejmenší použitelné písmo 6 bodů
Plakáty, samolepky, stojánky 100 – 200 dpi – dle velikosti nejmenšího detailu
cca 1,5 m do 2 m2 City light, plakát, polep auta, interiérové textilie 100 - 150 dpi
cca 5 m 2 – 8 m2 reklamní tabule a bannery, polep dodávky, exteriérové textilie 70 – 100 dpi
cca 5 – 10 m 8 – 20 m2 Billboardy na pěší zóně 50 - 70 dpi
cca 10 m 8 – 20 m2 billboardy 30 - 50 dpi
cca 20 m 20 – 40 m2 Bigboardy, fasády 15 - 30 dpi
cca 30 m 100 a více m2 Megaboardy, fasády 5 – 30 dpi

Rozměr tiskové plochy

Tiskneme na materiály z role, záleží na šíři materiálu a tiskových možností stroje až do 5 m.

Název souboru

PŘIJÍMÁME TISKOVÁ DATA POUZE S PŘESNÝM NÁZVEM SOUBORU:

Název souboru – název je povinen obsahovat název materiálu, celkový rozměr vč. spadu a ořezu v mm a název, motivu, takže: materiál_rozměr_název, vše bez diakritiky, např.: banner450g_250x600_ golf.pdf

Tímto přesným názvem souboru předcházíte možným chybám, které mohou vzniknout při výrobě Vaší zakázky.

SPECIFIKA K PŘÍPRAVĚ DAT U PRODUKTŮ:

TISK NA TEXTILIE – MUŠÍ KŘÍDLA – před započetím výroby tiskových dat, je nutno si stáhnout střih – dle požadované velikosti a tvaru – stáhnout střih na muší křídla

TISK NA TEXTILIE – výroba tunýlků - před započetím výroby tiskových dat, je nutno správně spočítat výšku tunýlku - POZOR – při počítání výšky tunýlku je třeba kromě obvodu kulatiny (π x d /π = 3,14/) nebo paždíku připočítat rezervu, aby tunýlek nebyl příliš těsný , u zpevnění okrajů rovněž počítat se spotřebou více materiálu a data takto nachystat – zejména při datech na spad u fotografie a obrázků

ROLL-UP –počítejte navíc 15 cm na zavedení do konstrukce, tzn. ke spodní části motivu přidejte bílý objekt nebo posuňte ořezové značky o 15 cm, v objednávce vždy uvádějte ROLL-UP

Oboustranný tisk – tisková data musí být vycentrována a se správným názvem, aby nedošlo ke spasování jiných souborů k sobě, pozor na tunýlky jen na jedné straně – je třeba přidat materiál

Příprava dat na plotr – texty a grafika musí být v křivkách – formát ai, pdf a eps. Pokud připravujete data v Corelu (cdr), před uložením vyeportujte do formátu eps.

PŘÍPRAVA DAT NA MONTÁŽE PRO:

DESKY S TVAROVÝM OŘEZEM frézka

TIŠTĚNÉ SAMOLEPKY S TVAROVÝM OŘEZEMoptický plotr

OBJEKTY S TVAROVÝM OŘEZEM - Zund

Důležitá upozornění

  1. Vždy je nutné kontrolovat přetisky jednotlivých objektů. Dochází totiž k tomu, že grafik opomine zkontrolovat přetisk objektu, v náhledu PDF na obrazovce se to neprojeví a na výsledném tisku se může stát, že přetiskový bílý text nakonec není vidět!!!!! Toto musí kontrolovat člověk, který data chystá.
  2. V případě větších černých ploch je třeba počítat s tím, aby byla tato plocha složena z více než jen černé barvy. Doporučujeme složení C 50%,M 40%,Y 30%,K 100%.
  3. Pokud chcete černobílý tisk, musí být celý dokument v barevném režimu Grayscale. Toto platí zejména pro texty, které vypadají jako černé, ale ve skutečnosti mohou být složeny z více barev a následně tištěny jako barevné.
  4. Netiskneme bílou barvu - pozor na tisk na čirou fólii, kde se mohou projevit malé krycí schopnosti inkoustů, které jsou částečně průhledné, a tím po nalepení na jiné plochy než bílé může dojít je změně barevnosti.
  5. Pro tisk na materiály, které jsou následně na prosvětlená místa (translucentní, backlight banner, plexi…) je třeba při tvorbě dat počítat s tím, že na RIPu dojde k nasycení barev o cca 20-100%, aby bylo docíleno toho, že po prosvětlení bude barevnost přibližně odpovídat požadované barvě - objednávkách je nutno na toto upozornit, abychom věděli, zda se jedná o prosvětlenou grafiku nebo ne.


ico

Profesionální výsledek

ico

Velkoformátový i malonákladový tisk

ico

Desítky špičkových tiskáren

ico

Výrazná barevná sytost

ico

Vysoké rozlišení

background

Objednejte si vaši objednávku online

Pohodlně přímo v našem Web2Print e-shopu

Přejít do E-shopu