icoSilné technologické zázemí

icoEkologický provoz

icoObjednávky 24/7 - eshop

icoPo-Pá 8:00-15:00

Příprava dat pro řezací stůl

PŘÍPRAVA DAT PRO ŘEZACÍ STŮL

Slouží pro ořez potištěných samolepek, etiket, krabiček… - motiv vyřezán včetně podkladové plochy, tj. vzniknou jednotlivé kusy etiket, které již nejsou nijak spojeny. Je možno je poté samostatně rozdávat, popřípadě přidávat k produktům atd. Pro výrobu je třeba správně připravit jednotlivý objekt a připravit jejich montáž na arch. Montáž objektů pro výrobu si může zákazník připravit sám nebo si tuto službu objednat na produkci v hodinové sazbě DTP prací. Pokud montáž nebude nachystána podle parametrů viz níže, bude klient produkčním upozorněn. Bez správně namontovaných dat není možné zahájit výrobu.

Příprava jednotlivého objektu:

Všem ořezávaným objektům nechat spad nejméně 3mm, vyjma motivů na prořez. Barevný prostor CMYK, nejsou přípustné PANTONE ani PŘÍMÉ barvy, tyto budou převedeny do CMYKu bez záruky dodržení barevnosti.

Příprava montáže na arch:

Maximální velikost archu je 3000x2500. Velikost zpracovávaného materiálu je nutno konzultovat s produkčním. Ořezová cesta tl. 1pt v barvě černé – 100% K. Pasovací značky jsou 4 kolečka o průměru 7mm nejlépe v rozích dokumentu a páté kolečko přibližně v polovině delší strany dokumentu. Kolečka se nesmí dotýkat žádné jiné grafiky. Ořezová cesta a pasovací značky musí být v dokumentu ve dvou různých vrstvách pojmenovaných „orez“ a „kamera“. Pokud kromě ořezu požadujete i rylování, musí být cesta pro rylování v další samostatné vrstvě s názvem „ryl“ a v objednávce na to musí být upozorněno.

POZOR na více čar na stejném místě (stroj by zbytečně řezal vícekrát na stejném místě) – takže například obdélníky na prořez nechystat jako samostatné obdélníky, ale udělat linky (řezy mezi obdélníky) na celý rozměr archu.

Výsledkem přípravy jsou dva soubory:

SOUBOR č. 1 - tiskový: PDF v.1.3 PDF/X-1a obsahuje vlastní grafiku samolepek + pasovací značky

SOUBOR č. 2 – ořezový: AI v.8 obsahuje ořezovou cestu samolepek + pasovací značky

Příklad montáže na arch.ico

Profesionální výsledek

ico

Velkoformátový i malonákladový tisk

ico

Desítky špičkových tiskáren

ico

Výrazná barevná sytost

ico

Vysoké rozlišení

background

Objednejte si vaši objednávku online

Pohodlně přímo v našem Web2Print e-shopu

Přejít do E-shopu