icoSilné technologické zázemí

icoEkologický provoz

icoObjednávky 24/7 - eshop

icoPo-Pá 8:00-15:00

Textilní rámové systémy

Společnost SRP má s tiskem na textilní materiály a jejich dokončovacím zpracování bohaté zkušenosti. Díky tomu dodáváme textilní tisky pro reklamní agentury i koncové klienty z řad shoping parků nebo retailových řeťezců a pro výstavářské společnosti jíž od roku 2006. Textilní materiály mají na trhu s velkoformátovým tiskem stále větší uplatnění a postupně nahrazují materiály s obsahem PVC.
Snadno se převážejí nákdy na dopravu jsou díky jejich nízské hmotnosti nižší. Jsou ekologické.

Z textilních tisků dodáváme:

  • reklamní vlajky pro interiéry - na výstavy, do shopping parků
  • reklamní a firemní vlajky pro exteriéry - vlajky na stožáry, vlaječky na bazary
  • textilní bannery do stojanů a rollupů
  • textilní bannery na fasády
  • textilní bannery do ramových vypínacích systémů
  • textilní bannery do prosvětlených vypínacích systému(textil backlight)
  • textilní bannery do závěsnách konstrukcí Retail - design a veletržní expozice
  • textil pro domácí dekorace - ubrusy, závěsy, polštářky a čaloumění

Podle toho do jakého prostředí jsou textilní tisky určeny, zvolíme vždy vhodné materiály, způsoby tisků a šití nebo jiného dokončovacího zpracování.
Pro exteriéry používáme vlajkoviny a necoatované materiály a sublimační způsob tisku.

Výběr technologie pro potisk textilu

Pro správný výběr technologie je nejdůležitější finální využití výrobku a požadované vlastnosti. U digitálních technologií je vždy lepší vyžadovat nátisk z originálních dat pro kontrolu barevnosti. Barevný management potisku textilií je totiž mnohem náročnější než u běžných technologií.

Technologie UV tisku funguje na principu nanášení speciálních barev a jejich okamžitém vytvrzování UV světlem. Výhodou je, že barvy se do potiskovaného materiálu nevpíjejí a ani s ním nijak nereagují. Lze tedy potisknout opravdu široké spektrum materiálů, včetně speciálních. Tato technologie nabízí fotografickou kvalitu tisku a široký barevný rozsah.

Sublimační tisk se řadí mezi transferové technologie a jeho podstata spočívá ve využití dvou fyzikálních jevů. Speciální inkoust nanášený na přenosový papír dokáže okamžitě měnit skupenství z pevného na plynné, a díky zahřátí materiálu dojde k rozvolnění struktury jistých polymerů a k otevření jejich mikropórů. Vše funguje tak, že se zvolený motiv při transferu v termolisu přenese ze speciálního dvouvrstvého papíru na materiál tak, že se pigment rozptýlený v plynu dostane mikropóry do struktury materiálu a po ochlazení je fixován uvnitř hmoty.

Technologií sublimace lze nejlépe uplatnit při tisku na běžné textilní materiály, ale také například k barvení koberců. Ve spojení s digitálním velkoplošným tiskem umožňuje fotorealistickou tiskovou produkci pro účely velkoplošné reklamy a textilního designu. Tímto způsobečm tištěné textilie se dají prát a běžně udržovat jako jiné barvené konfekční textilie. My používáme sublimační tiskárny Mimaki o šíři tisku 160 a 320cm

Solventní potisk dominuje v rychlosti produkce a v šíři tisku. Pro svoji vysokou odolnost je vhodný pro použití do exteriéru. Tisk solventními barvami, které se chemickou cestou spojují s podkladovým mediem, je v dnešní době nejrozšířenější způsob velkoformátového tisku.

Pro interiérové aplikace používáme jak submilační tisk tak UV tisk na materiály coatované.

Termín dodání pro potisk vlajek je do 3 dnů. Reklamní vlajky odesíláme již do 24 hodin!

 

Dejte nám vědět, jakou máte představu

We will get back to you within 24 hours

ico

Profesionální výsledek

ico

Velkoformátový i malonákladový tisk

ico

Desítky špičkových tiskáren

ico

Výrazná barevná sytost

ico

Vysoké rozlišení

background

Objednejte si vaši objednávku online

Pohodlně přímo v našem Web2Print e-shopu

Přejít do E-shopu