icoSilné technologické zázemí

icoEkologický provoz

icoObjednávky 24/7 - eshop

Potřebujete poradit ?

icoprodukce1@srp-reklama.cz

ico736 624 830

cs

Příprava dat pro optický plotr

PŘÍPRAVA DAT NA OPTICKÝ PLOTR

Optický plotr slouží pro ořez tištěných samolepek - samolepka zůstává na původním archu a je odstraněn pouze odpadový materiál vlastní samolepky, podkladový papír zůstává vcelku. Tím je umožněno snadnější odlepování samolepky před vlastním polepem na určené místo. Pro výrobu je třeba správně připravit jednotlivý objekt a připravit jejich montáž na arch. Montáž objektů pro výrobu si může zákazník připravit sám nebo si tuto službu objednat na produkci v hodinové sazbě DTP prací. Pokud montáž nebude nachystána podle parametrů viz níže, bude klient produkčním upozorněn. Bez správně namontovaných dat není možné zahájit výrobu.

Příprava jednotlivého objektu:

Všem ořezávaným objektům nechat spad nejméně 3mm, vyjma motivů na prořez. Barevný prostor CMYK, nejsou přípustné PANTONE ani PŘÍMÉ barvy, tyto budou převedeny do CMYKu bez záruky dodržení barevnosti.

Příprava montáže na arch:

Maximální běžná šířka archu je 1300mm. Maximální běžná výška je 2000mm. V případě malých objektů (pod 100x100mm) doporučujeme max. rozměr 600x500mm. Jiné rozměry po dohodě s produkčním.

Všechny objekty musí být uvnitř pomyslného ohraničujícího obdélníku. Velikost pasovacích značek se mění v závislosti na velikosti celého dokumentu. Ořezová cesta a pasovací značky tl. 1pt v barvě černé – 100% K. Pasovací bod nemusí být, pokud je jasné otočení objektů.

POZOR na více čar na stejném místě (stroj by zbytečně řezal vícekrát na stejném místě) – takže například obdélníky na prořez nechystat jako samostatné obdélníky, ale udělat linky (řezy mezi obdélníky) na celý rozměr archu.

Výsledkem přípravy jsou dva soubory:

  • SOUBOR č. 1 - tiskový: PDF v.1.3 PDF/X-1a obsahuje vlastní grafiku samolepek + pasovací značky + pasovací bod
  • SOUBOR č. 2 – ořezový: AI nebo EPS max. v.10 obsahuje ořezovou cestu samolepek + pasovací značky + pasovací bod

Příklad montáže na arch.ico

Profesionální výsledek

ico

Velkoformátový i malonákladový tisk

ico

Desítky špičkových tiskáren

ico

Výrazná barevná sytost

ico

Vysoké rozlišení

background

Objednejte si vaši objednávku online

Pohodlně přímo v našem Web2Print e-shopu

Přejít do E-shopu